Elon Musk, Tesla’nın arabalarının artık Bitcoin ile satın alınabileceğini söyledi

by:

Teknoloji

Kripto’nun fiyatı, Tesla’nın kripto para birimine yaptığı yatırımı açıklamasının ertesi günü, 9 Şubat’ta ilk kez 48.000 doları geçti.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin elektrikli arabalarının artık kripto para bitcoin kullanılarak satın alınabileceğini söyledi. Musk 24 Mart’ta tweet attı “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz.” Musk, Tesla’nın araba satışlarından kazandığı Bitcoin’in Bitcoin olarak tutulacağını ve nakite dönüştürülmeyeceğini söyledi. “Tesla yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve doğrudan Bitcoin düğümlerini çalıştırıyor. Tesla’ya ödenen Bitcoin, fiat para birimine dönüştürülmek yerine Bitcoin olarak saklanacak,” diye yazdı. 24 Mart günü saat 7.44’te GMT’de Bitcoin fiyatı, kripto ticaret sitesi Bitstamp’a göre 55.401 dolardı.

Tesla, 8 Şubat tarihli bir düzenleme dosyasında, 1.5 milyar dolarlık bitcoin satın aldığını ve kripto para biriminin fiyatını yükselttiğini açıkladı.

Kripto’nun fiyatı, Tesla’nın kripto para birimine yaptığı yatırımı açıklamasının ertesi günü, 9 Şubat’ta ilk kez 48.000 doları geçti.

Şirket ayrıca aynı dosyada, yakında arabaları için bitcoin olarak ödeme kabul etmeye başlayacağını söyledi.

Tesla, 8 Şubat’ta yaptığı açıklamada, “Yakın gelecekte, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak bitcoin kabul etmeye başlamayı bekliyoruz. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu.

Tesla, “yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi çeşitlendirmek ve maksimize etmek” için bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi.

15 Mart’ta daha sonra yaptığı bir dosyada Tesla, Musk’ın iş unvanının artık “Tesla’nın Technoking” olduğunu ve şirketin finans müdürü Zach Kirkhorn’un artık “Master of Coin” olarak bilindiğini ortaya çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir