Google Adsense Ödemelerinin Banka Hesabına Düşmemesi

by:

Adsense

Birçok kişininde bildiği üzere  Google Adsense ödeyi her ayın 22 ‘si ile 23 ‘ü arasında gerçekleştirmektedir. Birçoğumuzda farklı bankalar kullandığımızdan dolayı bazılarımızın parası özelliklede ödeme haftasonuna denk geldiyse geliyor. Bazılarımızın ödemesi ise bir hafta sonraya sarkıyor.

Bunun sebebini sizlere şöyle aktarabilirim, şimdi her bankanın bir hedefi bulunmakta bazılarına genel müdürlükten haftasonu müşterilerinin şubedeki hesaplarında tuttukları para kadar prim alır iken bazılarının hedefleri yıllıktır.

Bankanın çalışanları hedefte yer alan tutara ulaşmak için yapamayacakları hiçbirşey yok bunun örneklerini çok yakından defalarca gördüm.

A bankasının Adana Şubesi ‘nde hesabı olan birisinin parasını alması, A bankasının Mersin Şubesi ‘nde hesabı olanın ise parasını alamaması bu sebebten ötürüdür.

Banka çalışanları merkezlerine düşen parayı havuzda bekletirler. Böylece haftasonu bu parayı işletebilirler, genellikle parayı eft saati bittikten sonra hesaba düşürürler.

Şöyle düşünebilirsiniz banka benim x.xxx parama mı ihtiyaç duyacak diye böyle düşünmeyin. Miktarın banka için hiçbir önemi yok zira Türkiye genelinde Google Adsense ‘den para kazanana webmasterları ve alacakları toplam tutarı hesapladığınızda bu ufak bir rakam olmaktan çıkıyor.

Ödemesi sürekli olarak gecikenlerin yapması gereken tek şey bankanın şubesini arayıp havuzda bekletilen paranın olup olmadığını sormasıdır. Sürekli olarak baskı yaptığınızda banka en sonunda o parayı havuzda bekletmekten vazgeçip hesabınıza düşürecektir.

Comments are closed.