Kendi Kripto Paranı Nasıl Oluşturursun? : Bilmeniz Gereken Her Şey

by:

İnternetTeknoloji

Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, giderek daha fazla insan nasıl bir kripto para birimi yaratılacağını merak etmeye başladı. Aslında, bunu yapmanın birkaç ana yolu var.

Bu makale, kripto para oluşturmanın temel teknik ve ticari yönleri boyunca size rehberlik edecektir. Madeni paraların ve jetonların nasıl farklılaştığını ve kendi kripto para biriminizi yapmak için hangi çözümlerin kullanılabileceğini öğreneceksiniz.

Cryptocurrency nedir?

 

Kripto para birimi, dünyamızda yeni bir fenomendir ve 11 yaşın üzerinde olmasına rağmen, hala birçok kişi tarafından yanlış temsil edilmektedir. Bazıları bunun yeni bir para biçimi olduğuna inanırken, diğerleri bunun sadece moda bir kelime olduğunu düşünüyor. Ancak, hikayenin çok daha fazlası var. Daha karmaşık kavramlara dalmadan ve kendi kripto para biriminizi nasıl yapacağınızı tanımlamadan önce, “kripto para birimi nedir?”

Kripto para birimi, para birimlerinin üretimini düzenlemek ve fon transferini doğrulamak için şifreleme tekniklerini kullanan merkezi olmayan bir dijital para birimidir. Anonimlik, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik ana özellikleri arasındadır. Kripto para birimi, herhangi bir merkezi otorite, hükümet veya banka tarafından düzenlenmez veya izlenmez.

Veri bloklarından oluşan merkezi olmayan bir eşler arası (P2P) ağ olan Blockchain, kripto para biriminin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu bloklar, işlemler hakkındaki bilgileri kronolojik olarak depolar ve düğümler arası iletişim ve yeni blokları doğrulamak için bir protokole bağlı kalır. Bloklar halinde kaydedilen veriler, sonraki tüm bloklar değiştirilmeden değiştirilemez.

Peki kripto para ne zaman ortaya çıktı? Sanal para uzun zaman önce mevcut olmasına rağmen, Bitcoin, kripto para piyasasında en önde gelen pozisyonu elinde tutan ilk bilinen ve başarılı kripto para birimidir. Bugün, Bitcoin, Ripple ve Ethereum gibi en popüler olanlar da dahil olmak üzere 1.600’den fazla kripto para türü mevcut ve sayı hala artıyor. Yukarıdaki bilgilerin tümü, şirketlerin blok zincirinin faydalarını görmesini sağlar ve bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağı hakkında düşünmelerini sağlar.

Cryptocurrency Nasıl Çalışır?

Bahsedildiği gibi, kripto para birimi, blok zincirinin ayrılmaz bir parçasıdır. Dağıtılmış defter teknolojisi, yeni blokların oluşturulmasını düzenleyen fikir birliği algoritmaları üzerine inşa edilmiştir. P2P ağındaki tüm katılımcıların, blok zincirine kaydedilmesi için bir bloğu kabul etmesi gerekir. En popülerler arasında PoW (iş kanıtı), PoS (risk kanıtı), DPoS (delege edilmiş delege kanıtı) ve PoA (yetki kanıtı) ile çeşitli fikir birliği türleri vardır.

Kripto para birimi, her yeni blok oluşturulduğunda verilir ve fikir birliği mekanizmasına katılan ve blokları kapatan blok zinciri katılımcıları için bir ödül ve teşvik olarak kullanılır, yani işlem güçlerini, madeni paraları ve diğer kaynakları şeffaflığı ve güveni desteklemek için tahsis eder. blok zinciri ve yeni blokları doğrulamak için. Bu amaçla Bitcoin yaratıldı.

Cryptocurrency Nasıl Çalışır?

 

Kripto sahipleri, cüzdanlar ve blok zinciri adresleri arasında kripto para birimi varlıklarını aktarabilir, itibari para ile takas edebilir veya kripto para birimi ticaretine katılabilir. Ağdaki herkes işlemleri görebilirken, bu genel adreslerin arkasındaki kişilerin kimlikleri, bir kişiyi bir hesaba bağlayan benzersiz anahtarlarla şifrelenmiş olduklarından anonim kalır.

Jetonlar ve Jetonlar Arasındaki Fark

Kripto para birimleri iki büyük alt kategoriye ayrılabilir – madeni paralar ve jetonlar. Her ikisi de kripto para olsa da, bir madeni para ile bir jeton arasında bir fark vardır. Ana kavramlarını anlamak, belirli iş ihtiyaçları için kendi kripto para biriminizi nasıl oluşturacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir madeni para, tüm işlemlerin gerçekleştiği kendi blok zincirinde çalışır. Örnekler arasında, tümü farklı bir blok zinciri üzerinde çalışan Bitcoin, Ethereum, Neo ve Emercoin sayılabilir. Kendi madeni paralarınızı yapmak istiyorsanız, önce kendi blok zincirinizi oluşturmanız gerekir.

Bir belirteç, işlemleri doğrulamak ve güvenli hale getirmek için kullanılan NEO veya Ethereum gibi mevcut bir blok zinciri altyapısının üzerinde çalışır. Jetonlar genellikle fiziksel nesnelerden dijital hizmetlere kadar her şeyi temsil eden akıllı sözleşmeler gibi kullanılır. Herkes yeni bir kripto para birimi başlatmak için temel teknoloji olarak Ethereum veya Neo kullanabilir. Jetonlar için birincil kullanım, projelerin ve girişimlerin bir kitle satışı yoluyla operasyonları finanse etmesine yardımcı olan bir güvenlik belirteci teklifidir (STO). Şirketlerin ilk etapta bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağı sorusunu düşünmeye başlamasının ana nedeni budur.

Kripto Para Oluşturmanın Yolları

Madeni para yaratmak

Kendi kripto para biriminizi ücretsiz olarak oluşturmanın kolay ve hızlı bir yolunu arıyorsanız bu seçenek uygun değildir. Merkezi olmayan teknolojilerde deneyimli bir profesyonel olmanız veya teknoloji uzmanı rolünü üstlenmeye istekli birine sahip olmanız gerekir.

Madeni para oluşturma süreci 5 dakika kadar kısa sürebilir. Sadece Bitcoin kodunu kopyalayabilir, yeni bir değişken ekleyebilir veya hatta bir şeyin değerini değiştirebilirsiniz, işte bu kadar – blok zinciriniz ve madeni paranız sizde. Bununla birlikte, kodu ve nasıl değiştirileceğini anlamanız gerekir, bu da kapsamlı kodlama becerileri gerektirir.

Diğer bir konu, madeni paranızı başlatmak için tüm blok zinciri mantığını oluşturmanız gerektiğinden, madeni parayı korumak, desteklemek ve tanıtmaktır. Görevi yerine getirmesi için profesyonellerden oluşan bir ekip işe almak daha fazla zaman kazandırır, ancak özel yazılım geliştirme hizmetleri ödemeniz gerekir . Kendi blok zincirinizi oluşturmak ve desteklemek için bir bütçe ayırmayı göze alabiliyorsanız, bunun için gidin.

Bir jeton oluşturma

Bu, para birimi yaratıcısı olmanın daha uygun bir yoludur. Blok zinciri üzerinde tam kontrole sahip olmak harika bir fikir gibi görünse de, bunun artan geliştirme süresi, önemli harcama ve çok daha fazlası gibi bazı dezavantajları vardır.

Fork kripto para birimi, temel teknolojinin güven, popülerlik ve fikir birliği mekanizmasından yararlanılarak mevcut bir blok zincirinin üzerinde oluşturulur. Ethereum gibi güçlü bir blok zincirinin üzerine bir token oluşturduğunuzda, atokeniniz dolandırıcılık saldırılarına karşı korunan güvenli bir ağ üzerinde çalışır. Mevcut merkezi olmayan mimariyi ve uygulanan fikir birliği mekanizmalarını kullandığınız için, token oluşturma, para ve zaman açısından daha az maliyetlidir.

Aşağıdaki tabloda, madeni para veya jeton oluşturmanın artılarını ve eksilerini göreceksiniz:

Madeni paraJeton
Yeni bir blok zincirinin oluşturulmasını gerektirirMevcut ve güvenilir blok zincirleri üzerine inşa edilebilir
Blok zinciri ve kodlama becerileri hakkında derinlemesine bilgi gereklidirAçık kaynak koduyla oluşturulması nispeten kolaydır
Blockchain geliştirme daha fazla yatırım gerektirirToken oluşturmak daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli

Bir Kripto Para Birimi Yapmak İçin Popüler Çözümler

Bir belirteç oluşturmanın yolunu sağlayan birkaç blok zinciri vardır. Ethereum, NEO ve EOS en popüler araçlardır ve kullanımı nispeten kolaydır. Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağı hakkında konuşurken, muhtemelen bu çözümlerden birini veya tümünü duyacaksınız.

Ethereum

Ethereum, token oluşturma hizmeti sunan ilk blok zinciri oldu. Kripto para piyasasındaki olgunluğu ve güçlü konumu nedeniyle olağanüstü bir güven seviyesi sağlar. Ethereum üzerine inşa edilen tüm belirteçler ERC-20 standardını kullanır. Dokümantasyon iyi yazılmış ve organize edilmiştir, bu da geliştirme sürecini kolaylaştırır. Ethereum’daki bir belirteç yalnızca Solidity’de (kendi programlama dili) yazılabilir, ancak HTTP API ile herhangi bir dilde dApp’ler oluşturabilirsiniz.

NEO

NEO blockchain, akıllı ekonomiyi hedefliyor ve NEP-5 standardını kullanıyor. Ethereum’un aksine, C #, Java, Python ve Kotlin dahil olmak üzere hemen hemen tüm üst düzey programlama dillerini kullanarak kendi token’ınızı oluşturabilirsiniz. HTTP API, blockchain ile etkileşim için kullanılabilir.

EOS

EOS belirteçleri, EOSIO.Token standardını kullanır ve C ++ veya WebAssembly içinde derlenen başka bir dil ile oluşturulabilir. Blok zinciri, büyük ölçeklenebilirlik, saniyede çok sayıda işlem ve kesinti ücretinin olmaması nedeniyle maliyet verimliliği sunar. Bu blok zincirinin adı genellikle bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını tartışırken ortaya çıkar.

Aşağıdaki tablo, Ethereum, NEO ve EOS ile yeni bir kripto para birimi oluşturmanın ana yönlerini göstermektedir.

EthereumNEOEOS
Programlama diliSolidity (Ethereum’un kendi programlama dili)C #, Java, VB.Net, F #, Kotlin, Python vb. Dahil hemen hemen tüm üst düzey programlama dilleri.C ++ ve WebAssembly (WASM) olarak derlenen herhangi bir dil
Jeton standardıERC-20NEP-5EOSIO.Token
Sanal makineYerel Sanal MakineYerel Sanal MakineYerel Sanal Makine
CüzdanlarBir çok seçenekBir çok seçenekBir çok seçenek
Donanım cüzdanıEvetHayırEvet
UzlaşmaPoS’ye geçmeden önce PoW (iş kanıtı) (proof-of-stake)dBFT (Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı)DPoS (Temsilci delege kanıtı)
Birincil kullanım alanıAkıllı sözleşmelerAkıllı ekonomi, dijital kimlik, dijital varlıklarAkıllı sözleşmeler
Saniyedeki işlem sayısı15
işlem / saniye
10.000
işlem / saniye
3.000+
işlem / saniye

Yeni bir belirteç için temel ağ olarak kullanılabilen blok zincirlerinin büyük çoğunluğu geniş topluluklara ve ayrıntılı belgelere sahiptir. Ancak, hepsini anlamak ve bilgiyi daha fazla geliştirme için kullanmak için programlama konusunda uzman olmanız gerekir.

Herhangi bir “kendi kripto para birimini yap” öğreticisini izleyerek kendi başına yeni bir kripto para birimi oluşturmak mümkün olsa da, yalnızca profesyonellerden oluşan bir ekip en iyi teknoloji yığınını seçebilir ve geliştirme sürecini rekor sürede bitirebilir.

Kripto para birimi geliştirmeye dalmadan önce, tüm süreci baştan sona düşünmeniz gerekir. Yedi ana adımı izleyerek bir kripto para biriminin nasıl yapılacağını açıklayacağız:

Fikrinizi tanımlayın

Bir kripto para birimi oluşturmak eğlenceli olabilir, ancak gerçek hayattaki işte stratejik bir plan geliştirmelisiniz. Yalnızca bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını değil, aynı zamanda dApp’ınızla hangi sorunu çözmek istediğinizi ve hangi kitleyi hedefleyeceğini tanımlayın. Profesyonel iş analizi hizmetleri bu kritik adımda yardımcı olabilir. Belki işlemler sırasında bir bankayı veya başka bir aracıyı kaldırmak ya da hayat değiştiren bir sağlık hizmeti çözümü oluşturmak istersiniz.

Müşterilerin ICO / STO sırasında jetonunuzla ilgilenmesini sağlamak için değerli bir teklif oluşturun. Bir ICO’nun nasıl oluşturulacağına dair birçok kılavuz bulabilirsiniz, ancak değeri olmadan en büyük fikir bile sadece bir fikir olarak kalır.

Doğru geliştirme ekibini seçin

Bir kripto para birimini en iyi şekilde nasıl oluşturacağınıza karar vermeye çalışabilirsiniz, ancak deneyimli bir yazılım geliştirme şirketine güvenmek işiniz için daha verimlidir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, fikrinizi hayata geçirmek için doğru takımı seçmeniz çok önemlidir. Blok zinciri ve kripto para birimi dünyasında yollarını bilen deneyimli profesyonelleri işe almayı düşünün. Hizmetler ucuz olmayacak olsa da, gelecekte daha fazla çalışma ihtiyacından kurtulabileceksiniz.

Akıllı sözleşmeler için kurallar oluşturun

Akıllı bir sözleşmenin projeniz üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Akıllı sözleşmeler, dijital olmaları, blockchain üzerinde işlemeleri, önceden belirlenmiş kurallara sahip olmaları, değiştirilememeleri ve otomatik olarak yürütülmeleri dışında geleneksel sözleşmeler gibidir. ICO / STO’nun arkasındaki ana fikri temsil eden kendi kurallarınızı oluşturabilirsiniz.

Kripto Para Birimi Oluşturma: Temel İş Süreçleri

Harici bir denetim şirketi kiralayın

İlk madeni para tekliflerinin dolandırıcılık olduğu ortaya çıktıkça, ICO / STO’ya olan güven azaldı. Yatırımcılar, fonlarını yatırmayı seçtikleri projeler konusunda seçici davranırlar. Bir dış denetim şirketi ile çalışmak, projenizin meşruiyetini sağlayacaktır. ICO / STO güvenlik denetimleri, güvenilirliği sağlam bir üne sahip güvenilir bir şirket tarafından gerçekleştirilmelidir.

Beyaz kağıt hazırlamak için zaman ayırın

Yatırımcılar projeleri değerlendirir ve ilk izlenimlerini sağlanan teknik incelemelere göre alır. Bu, fikrinizin arkasındaki değeri ortaya çıkarmazsa, size sırtlarını dönebilirler. İyi yazılmış bir teknik belge, görünmez köprüyü başarısızlıktan başarılı bir ICO / STO’ya geçmenize yardımcı olur.

Beyaz kağıt aşağıdaki soruları yanıtlamalıdır:

  • Sorun nedir ve neden yeni bir çözüme ihtiyaç vardır?
  • Şirketiniz ICO / STO fonlarını ne için harcamayı planlıyor?
  • Tokenler ne zaman, kaç tane ve hangi borsalarda yayınlanacak?
  • Proje hangi yol haritasını izleyecek?
  • Ekibinizde kimler var, hangi deneyime sahipler ve projeye nasıl değer katabilirler?

ICO promosyonu

Yukarıda belirtilen tüm adımları tamamladıktan sonra, ICO / STO pazarlamasına geçme zamanı. Sosyal medya, basın medyası, misafir blogları, e-posta pazarlaması ve genel tanıtım, başlamak için harika yerlerdir. Tüm geleneksel pazarlama araçlarını kullanabilirsiniz, ancak kripto para birimi değerini neyin verdiğini açıkça tanımlamanız gerektiğinden bunları akıllıca seçin.

Güçlü bir topluluk oluşturun ve onu destekleyin

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve NEO’nun ortak yönlerini biliyor musunuz? Tüm bu blok zincirlerinin aktif ve güçlü toplulukları var. Topluluk üyeleriyle iletişim kurmak için doğru kanalları seçin, tüm sorularını yanıtlamaya çalışın ve proje geliştirmeyle ilgili zamanında güncellemeler sağlayın. Topluluğunuzu 7/24 yönetmek için özel bir ekibe ihtiyacınız var.

Yukarıda verilen bilgiler, piyasada yüksek bir yer kazanacak bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını açıklamaktadır. Yalnızca kendi kripto para biriminizi nasıl yapacağınızı bildiğinizden değil, aynı zamanda kripto para birimi piyasasında güvenilir ve destekleneceğinden emin olmak için adımları izleyin.

 

Kendi Kripto Para Birimini Nasıl Yaparsınız: Örnek

 

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağına dair karar, örnek olmadan tamamlanmayacaktır. Benzersiz bir belirteç oluşturmanın arkasındaki programlama çok karmaşık olabilir. Bununla birlikte, aşağıda herhangi bir temel kripto para birimi veya jetonun yapısına sahibiz. Bu, kendi Ethereum jetonunuzu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Daha eksiksiz bir kripto para kaynak kodu burada bulunabilir

Bir Ethereum Jetonu Oluşturun

Kendi kripto para biriminizi oluşturmak için, burada bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz ETH cüzdan uygulamasını kullanmanız gerekecektir . Cüzdan uygulamasını açtığınızda, sağ üst köşede, aşağıda gösterildiği gibi bir düğme göreceksiniz, “Yeni Sözleşmeyi Dağıt”, tıklayın.

Tıkladığınızda , bir Solidity Sözleşme Kaynak Kodu alanı açılır. Açılan alana bu kodu girin.

sözleşme MyToken {
/ * Bu, tüm bakiyelerle bir dizi oluşturur * /
eşleme (adres => uint256) public balanceOf;
}

“Eşleme” ifadesi, bakiyeleri adreslerle ilişkilendiren ilişkilendirilebilir bir diziyi ifade eder. Tüm adresler onaltılık formattadır. Kalın yazılmış “kamu”, herkesin dengeyi görebileceği anlamına gelir. Solidity alanına kod satırını ekledikten sonra ekranınız böyle görünmelidir.

Ancak bu, kripto para biriminizin gerçekten yaratıldığı anlamına gelmez. Şimdi yapmanız gereken, Solidity kod kutusunda 4. satırın altına aşağıdaki gibi başka bir kod satırı eklemektir:

function MyToken () {
balanceOf [msg.sender] = 21000000;
}

İlk token arzınız 21 milyon olacak. Ancak, bu miktarı istediğiniz herhangi bir şeye kolayca ayarlayabilirsiniz. Uygulamanın sağ tarafına bir göz atalım. “Dağıtılacak Sözleşmeyi Seç” e tıklayın ve bir açılır pencere açılacaktır. “MyToken” ı tıklayın.

ripto Paranızı Nasıl Taşıyacaksınız?

Yukarıda belirtilen adımları izledikten sonra, bir jetona bağlı akıllı bir sözleşmeye sahip olacaksınız. Ancak henüz hareket ettiremezsiniz. Solidity alanındaki son parantezin altına aşağıdaki kodu ekleyerek bunu düzeltelim.

/ * Para gönderin * /
işlev aktarımı (adres _to, uint256 _value) {
/ * Yeni bakiye ekle ve çıkar * /
balanceOf [msg.sender] – = _value;
BalanceOf [_to] + = _value;
}

Burada sahip olduğumuz şey nispeten açıklayıcıdır. Jetonlar gönderebiliriz ve değerler gerektiğinde çıkarılır veya eklenir. Bununla birlikte, sahip olduklarından fazlasını göndermek isteyen insanlarla nasıl başa çıkacağız? Bu tür koşullar altında bir sözleşmenin kendisini yürütmesini durdurmak için Solidity kutusuna başka bir kod satırı ekliyoruz.

işlev aktarımı (adres _to, uint256 _value) {
/ * Gönderenin bakiyesi olup olmadığını ve taşmaları kontrol edin * /
required (balanceOf [msg.sender]> = _value && balanceOf [_to] + _value> = balanceOf [_to]);
/ * Yeni bakiye ekle ve çıkar * /
balanceOf [msg.sender] – = _value;
BalanceOf [_to] + = _value;
}

 

Şimdi, Sağlamlık alanına sözleşmemize ilişkin bazı temel bilgileri eklemeliyiz. Şu şekilde ilerleyin:

/ * Sözleşmenin yaratıcısı için ilk tedarik jetonları ile sözleşmeyi başlatır * /
function MyToken (uint256 initialSupply, string tokenName, string tokenSymbol, uint8 decimalUnits) {
balanceOf [msg.sender] = initialSupply; // İçerik oluşturucuya tüm başlangıç ​​jetonlarını verin
name = tokenName; // Adı görüntüleme amaçları için ayarlayın
sembol = tokenSymbol; // Sembolü görüntüleme amaçları için ayarlayın
ondalık = decimalUnits; // Görüntüleme amaçlı ondalık sayı miktarı
}

Kripto Para Birimini Dağıtma

Yukarıda bahsedilen tüm adımları tamamladıktan sonra, şimdi “Etkinlikler” olarak bilinen bir şey oluşturmamız gerekiyor. Bunlar, Ethereum cüzdanlarının bir sözleşmenin faaliyetlerini izlemesine izin veren esasen boş işlevlerdir. Her olayın büyük harfle başlaması gerektiğini unutmayın. Bir olay bildirmek için aşağıdaki kodun eklenmesi gerekir:

event Transfer(address indexed from, address indexed to, uint256 value);

Ayrıca, “Transfer” işlevi içinde şunu ekleyin:

/* Notify anyone listening that this transfer took place */
        Transfer(msg.sender, _to, _value);

Bunu yaptıktan sonra, jetonunuzun gitmesi gerçekten iyidir, tek yapmanız gereken onu dağıtmaktır.

“Sözleşmeler sekmesine” gidin ve “yeni sözleşme dağıt” ı tıklayın. Bunu takiben, burada bulunan belirteç kaynağını kopyalayıp yapıştırın . Bir sorun varsa Solidity sizi bilgilendirecektir. Uygulamanın sağ tarafında, _supply, _name, _symbol, _decimals gibi birkaç parametre göreceksiniz, bunların hepsini beğeninize göre ayarlayabilir ve değiştirebilirsiniz.

Tüm bunları değiştirdikten sonra, jetonunuz için bir ücret belirleyebilirsiniz. Gitmekte iyisin ve kripto para birimini yerleştirebilirsin. Daha fazla bilgi için sağdaki resme bakın. Parola alanı, M-cüzdan uygulamasını indirdiğinizde belirlediğiniz parolayı girmenizi isteyecektir.

Artık pratikte bir kripto para biriminin nasıl yapılacağını biliyorsunuz ve hatta bunu arkadaşlarınıza bile gönderebilirsiniz! Bunun gerçekleşmesi için tek yapmanız gereken gönder sekmesine gitmek ve tanıdığınız herhangi birine token göndermek. Elbette, tokenlerinizin herhangi bir değeri olmayacak çünkü henüz herhangi bir ürün veya hizmete bağlı değiller, bu da kimsenin onları satın almayacağı ve Coinmarketcap’te listelenmeyeceği anlamına geliyor. Ancak, blockchain teknolojisini anlamak o kadar da zor değil, değil mi?

Tam teşekküllü bir kripto para birimi oluşturmak istiyorsanız, profesyonellere yönelmek daha iyidir.

 

Piyasadaki En İyi Kripto Para Birimleri

 

Kaç tane kripto para birimi var? Coinmarketcap’e göre , piyasada 2.110 kripto para birimi var ve sayı hala artıyor. Piyasadaki en iyi kripto para birimini isimlendirmek imkansız olsa da, aşağıda en popüler olanları listeledik. Bunların hepsi ilginize değer.

Bitcoin , yaratılacak ilk kripto para birimiydi. Bu güne kadar Bitcoin hala oyunun zirvesinde. Bitcoin, toplam kripto para piyasasında% 40 paya sahip ve önümüzdeki yıllarda büyümeyi durduracağına dair hiçbir gösterge yok.

Ether , popülerlik ve tanınma açısından Bitcoin ile eşleşir. 2015’te piyasaya sürülen Ether, son birkaç yılda% 11,022’lik bir pazar payı ile istikrarlı bir büyüme gösterdi. Temel blok zinciri Ethereum, geliştiriciler tarafından yeni belirteçler oluşturmak için kullanılır.

Dash , rakiplerinin gerisinde kalmaz. Altta yatan blok zinciri, üstün bir anonimlik seviyesi sunar. Dash, merkezi olmayan bir ana kod ağında çalışır ve kullanımının sonucu neredeyse izlenemeyen işlemlerdir. Piyasa değeri 798,04 milyon dolara ulaştı.

Zcash , dikkatinize değer başka bir kripto para birimidir . Bu para birimi, 326,72 milyon dolarlık piyasa değeri ile umut verici görünüyor. Bazıları bunun Bitcoin için ilginç bir alternatif olduğunu söylüyor. Sıfır bilgi kanıtları, kullanıcılara ek anonimlik sağlayarak, göndereni, alıcıyı ve işlem tutarını gizli tutarken işlemleri doğrulamalarına olanak tanır.

Ripple (XRP) sadece 13.143 dolarlık piyasa değeri olan bir kripto para birimi değil, aynı zamanda güvenli ve hızlı işlemlere sahip uluslararası bir ödeme sistemidir. İşlem işleme süresini 2-10 günden saniyeye düşürür. American Express, JP Morgan ve Santander gibi şirketler zaten Ripple ödeme sistemini ve XRP kripto para birimini kullanıyor.

Yukarıda verilen bilgiler, blockchain’in piyasadaki en iyi teknolojilerden biri olmaya devam ettiğini gösteriyor. Şirketler, merkezi olmayan teknolojilerin sunduğu avantajlarda değer görüyor: güvenlik, şeffaflık, anonimlik ve hızlı işlemler. İşletmeler, bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını ve günlük iş operasyonlarında nasıl kullanılacağını düşünmeden duramazlar.

Projeniz (ICO), uygulamalarınızda kullanmak veya her ikisi için para toplamak için bir kripto para birimi oluşturabilirsiniz.

Her iki durumda da süreç, atmanız gereken çeşitli adımlardan oluşur. Meydan okumaya hazır değilseniz, bu engebeli yolda size eşlik edecek nitelikli bir ekibe ihtiyacınız var.

Kendi kripto para biriminizi nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız, ne kadara mal olabileceğini de bilmek isteyeceğinizden eminiz. Hadi bulalım.

Kripto para oluşturmanın fiyatı, bir projenin özel ihtiyaçlarına ve sıfırdan yeni bir kripto para birimi oluşturmayı veya temel teknoloji olarak mevcut bir blok zincirini kullanmayı seçip seçmediğinize bağlıdır. Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağına karar vermek size kalmıştır.

Genellikle, kripto para birimi geliştirmenin maliyeti aşağıdaki masrafları içerir, ancak büyük ölçüde değişebilir:

SahneZamanMaliyetler
GeliştirmeProjeden projeye değişir
(15 dakikadan 5-6 aya kadar)
1.000-100.000 ABD Doları +
Dış Denetim (ICO Güvenlik Denetimi)30 gün3.000 – 10.000 ABD Doları
Teknik Rapor ve Belgeler24-50 saat
(1-2 haftalık tam zamanlı çalışma)
5.000 – 7.000 ABD Doları (~ sayfa başına 500 ABD Doları)
Promosyon1 hafta – 30 günHaftada 10.000 $
Coin Yerleştirme1-2 hafta5.000 $ +

Kendi Kripto Para Birimini Oluşturmaya Değer mi?

Teknik sorunlar, kendi kripto para biriminizi oluşturmanın en zor kısmıdır. Kendi kripto para biriminizi 15 dakikada nasıl oluşturacağınız veya kodlama yapmadan nasıl kripto para birimi yapacağınızla ilgili öğreticileri kolayca bulabilirsiniz, ancak gerçekte kripto para birimi oluşturmak kolay değildir. Hedefe ulaşmak için blockchain programlamada kapsamlı deneyime sahip olmanız gerekir. Yalnızca kalifiye uzmanlar bu zorlu görevde size yol gösterecek bilgi ve deneyime sahiptir.

Comments are closed.