Local SEO Neden Daha Avantajlıdır?

by:

SEO

SEO konusunda araştırma yapan kişiler özellikle Local SEO konusunu merak etmektedir. Locasl SEO adından da anlaşılacağı gibi lokal yani daha yerel bir şekilde yapılan SEO çalışmasıdır. Bu konuyla ilgili Local SEO neden daha avantajlıdır sorusu ön planda yer almaktadır.

SEO konusunda hizmet sunan sayfalar Local SEO konusuna ayrı özen göstermektedir. Bunun da en büyük nedeni özellikle yerel firmaların daha fazla tercih etmesidir. Son dönemlerde internet dünyasına açılan yerel firmalar bu konuya önem vermektedir.

Local SEO’nun Artıları

Yerel işletmeler için o bölgedeki müşterilerin dikkatini çekmek son derece önemlidir. Bu konuda özellikle Google aramalarında üst sıralarda olmak kazancın artmasını sağlamaktadır. Bunun için de yapılacak SEO çalışmasının Local SEO olması gerekmektedir. Local SEO neden daha avantajlıdır sorusunun yanıtı lokal yani yerel firmalara daha fazla müşteri kazandırmasıdır.

Local SEO neden daha avantajlıdır sorusunun bir yanıtı da SEO çalışmasına Google Maps başta olmak üzere harita bilgilerinin eklenmesidir. Aynı zamanda açık adres bilgileri de bu SEO çalışmasında son derece önemlidir. Tüm adresin anlaşılır şekilde yapılması gerekmektedir.

Günümüzde Local SEO neden daha avantajlıdır sorusunun yanıtlarından biri de bu işlemde işletmenin civarındaki önemli alanların adres bilgisine eklenmesidir. Google’da yerel aramalarda üst sıralarda görünmek için bu çalışmanın yapılması ve bu çalışmaya bütçe ayrılması gerekmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir