Local SEO Nedir?

by:

SEO

SEO konusu arama motorları optimizasyonudur ve son derece geniş bir konudur. Arama motorlarının üst sıralarında yer almak isteyen kişiler sayfa içeriğinin SEO uyumlu olmasına özen göstermek zorundadır. Bu konuyla ilgili son dönemlerde Local SEO hususu gündeme gelmektedir.

Local SEO nedir sorusunun yanıtı, normal SEO çalışmalarında olduğu gibi arama motorlarına entegre olma çalışmasıdır ancak bu konuda daha yerel düşünmek gerekmektedir. Local SEO konusu özellikle belirli bir bölgeye hizmet sunan firmaların sayfaları tarafından önerilmektedir.

Local SEO’da Başarı Nasıl Sağlanır?

SEO konusunda belirli ve profesyonel bir çalışma yapılması gerekmektedir. Local SEO konusunda ise çok daha kapsamlı çalışma yapılması gerekmektedir. Local SEO nedir sorusuna yanıt bulunduktan sonra bu konuda başarı sağlamanın yolları araştırılmalıdır.

Local SEO konusunda başarı sağlamak için öncelikle harita konusunun çalışma içerisine entegre edilmesi gerekmektedir. Örneğin Adana’nın Seyhan İlçesi’nde et lokantası arayan bir kişi Google’a bunu yazar ve arar. İşletmenin baş kısımda görülmesi için sayfa içerisinde SEO uyumlu içerik ve harita entegresi bulunmalıdır. Yani, sayfa o bölgede olduğunu bildirmelidir.

Local SEO nedir sorusunun ardından bu konuya önem veren firmaların yapacağı çalışma içerisinde firma açılış saati yer almalıdır. Aynı zamanda çevrenizde yer alan ve sıklıkla aranan büyük işletmelerden bahsedilmesi de sıralamayı etkilemektedir. Adres bilgisi ise en bilindik şekilde girilmeli ve doğru bilgi girildiğinden emin olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir