OnePlus 9 Pro incelemesi 2021

by:

Teknoloji

Uzun süren bir yutturmaca kampanyasından sonra OnePlus sonunda 2021 için amiral gemisi telefonunu ortaya çıkardı: OnePlus 9 Pro . Bu, OnePlus’ın şimdiye kadarki en pahalı telefonu, ancak şirket aynı zamanda bir amiral gemisi katili değil, tam bir amiral gemisi olarak duran ilk OnePlus cihazı olduğuna da inanıyor. OnePlus, sektörün seçkinleri ile sağlam bir rakip haline getirmek için OnePlus 9 Pro’daki teknolojiyi ikiye katladı. Bu, OnePlus’ın en iddialı kamera sistemini, üst düzey kamera üreticisi Hasselblad ile ortaklığı içeriyor. Bu yeni ortaklık, OnePlus’ın akıllı telefon başarısı tarifindeki eksik bileşen mi? serdarcal.com OnePlus 9 Pro incelemesinde öğrenelim.

OnePlus 9 Pro hakkında bilmeniz gerekenler

  • OnePlus 9 Pro (8 GB / 128 GB):  969 $ / 829 £ / 899 € / Rs. 64.999
  • OnePlus 9 Pro (12 GB / 256 GB):  1.069 $ / 929 £ / 999 € / Rs. 69.999

OnePlus, şirketin kamera teknolojisine yaptığı yatırım ve piyasadaki en iyi ekrana, yazılıma ve fiyata sahip bir telefon sunma taahhüdü sayesinde, OnePlus 9 Pro‘nun “tam paket premium bir cihaz” olduğunu söylüyor. Yıllar boyunca OnePlus ile onlarca röportaj yapıldı ve şirket çalışanlarının OnePlus 9 Pro‘nun amiral gemisi potansiyeline gerçekten inandıklarını dürüstçe söyleyebilirim.

Fiyatlandırmadaki artış – OnePlus için devam eden bir eğilim  sayesinde, telefon artık Samsung Galaxy S21 ve iPhone 12 aileleri ile tam olarak aynı premium alanda yer buluyor. Aslında OnePlus, OnePlus 9 Pro ile bu premium cihazları hedeflediği konusunda hemfikiriz. Artık Pro cihazlarıyla uygun fiyatlı amiral gemisi alanını oynamakla ilgilenmiyor – büyük markalarla kafa kafaya gitmek istiyor. Sonuçta, vanilya OnePlus 9 , kova tarzı OnePlus telefonunuz için daha geleneksel bir patlama isteyenler için var.

OnePlus 9 Pro incelemesi

OnePlus 9 Pro, büyük markalarla kafa kafaya gidiyor.

OnePlus 9 Pro, tür biçimlerine dönüşü işaret ediyor. OnePlus, numaralandırılmış serisinin baharda gelmesi ve sonbaharda daha sonra ortaya çıkan bir takip “T” modeli ile son birkaç yıldır çoğunlukla tutarlı bir sürüm ritmine bağlı kaldı. Ek olarak, bu yılki OnePlus 9 gibi daha pahalı ve daha yüksek kaliteli bir “Pro” varyantı ile birleştirilen genellikle uygun fiyatlı bir model var. Geçen sonbaharda OnePlus 8T Pro yoktu, sadece ezici OnePlus 8T vardı . Bu nedenle, şirketin gerçek bir prömiyer telefon sunmasının üzerinden tam bir yıl geçti.

OnePlus 9 Pro, iki bellek konfigürasyonunda satılıyor: 128GB depolama alanına sahip 8GB RAM veya 100 $ daha fazla 256GB depolama alanına sahip 12GB RAM. OnePlus, telefonu üç renk seçeneğiyle sunuyor, ancak kullanılabilirlik pazara bağlı olacak. ABD’de renkler Morning Mist ve Pine Green iken, Stellar Black modeli küresel pazarlarda diğerleriyle birlikte satışa sunulacak.

Pazarlardan bahsetmişken, OnePlus telefonu dünyanın çeşitli ülkelerinde satacak. Kuzey Amerika’da, çoğu Avrupa ülkesinde, Çin ve Hindistan ile birlikte ABD ve Kanada’ya ulaşacak.

Ayrıca bir diğer önemli konu ise Kamera özellikleri

  • 48 MP OIS EIS (  f /  1,8, 1,12 μm)
  • 50 MP ultra geniş ( f / 2,2)
  • 8 MP telefoto ( f / 2,4, 1,0 μm)
  • 2MP derinlik sensörü
  • Siz: 16MP (  f  /2.4)
  • Video: 30 fps’de 8K, 120 fps’de 4K
OnePlus 9 Pro kamera dış çekim kalitesi

OnePlus 9 Pro’nun kamerası tamamen Hasselblad ortaklığıyla ilgili. OnePlus’ın hem Hasselblad adını hem de yazılımı kendi fotoğrafçılık oyununu geliştirmek için kullandığına şüphe yok. Bu, 9 Pro’yu rakipsiz yaparmı? Ana sensör, özel yapım bir Sony IMX789’dur. Yonga üstü lens, 12 bit RAW özelliği ve DOL-HDR sayesinde temiz görüntüler yakalar. Fotoğraflar edilir binned 12MP dört kat aşağı, ama isterseniz tam 48MP çözünürlükte çekebilirler. Ana lensten gelen fotoğraflardan çok memnun kaldım. Renkler zengin, sıcak ve doğru görünüyor, odak keskin ve netti ve pozlama genellikle nokta üzerindeydi. Düşük ışıkta yapılan çekimlerde az miktarda aşırı keskinleştirme gördüm, ancak fazla endişelenecek bir şey yok. HDR performansı da biraz daha iyi olabilirdi.

Sonuç olarak : OnePlus, 9 Pro’yu endüstri liderlerini neredeyse alaşağı eden bir telefon haline getiren uyumlu bir bütün halinde bir dizi özelliği harmanladı. Neredeyse. Harika bir tasarıma ve ekran, mükemmel performansa ve gelişmiş görüntülemeye sahip, ancak pil ömrü ve 5G desteği ile biraz zayıf kalmış. Fiyat sayesinde bunlar görmezden gelinebilir – ancak OnePlus’ın yıllar içindeki en iyi akıllı telefon ve 1.000 $ ‘lık olsa bile tamamen dikkate değer bir akıllı telefon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir