SEO Konusunda Yapılan Yanlışlar

by:

SEO

İnternet dünyasında var olan yüksek kazançtan daha fazla pay elde etmek isteyen web sayfası sahipleri için SEO konusu son derece önemlidir. Bu konunun ön plana çıkmasıyla birlikte SEO konusunda hizmet sunan kişi ve kurum sayısı artış göstermektedir. SEO konusunda hizmet vermek isteyen kişiler bazı doğru bilinen yanlışları yapmaktadır.

Anahtar Kelimenin Fazla Kullanılması

 

SEO konusunda yapılan yanlışlar incelendiğinde özellikle anahtar kelime konusu ön plana çıkmaktadır. Bu konuda fazla sayıda anahtar kelime kullanılmasının faydalı olacağı görüşü hakimdir. Ancak bu kanı son derece yanlıştır. Anahtar kelime yoğunluğunun yazı içerisinde %3 ile %5 arasında olması gerekmektedir. Yazının uzunluğu anahtar kelime yoğunluğu bakımından son derece önemlidir.

SEO konusunda yapılan yanlışlar incelendiğinde içeriğin önemsiz olması gibi yanlış bir kanı hakimdir. Özellikle kopya içerikten uzak durulması gerekmektedir. Bu noktada içeriğin tamamen özgün olmasına ve bilgi içermesine dikkat edilmelidir. Aynı şekilde imla kurallarının da önemli olduğu unutulmamalıdır. Yani yazıda tamamen bütünlük sağlanmalıdır.

Günümüzde hemen her firmanın internet üzerinden satış yapılmasına önem verdiği unutulmamalıdır. Özellikle firmalara SEO konusunda hizmet sunarken profesyonel bir çalışma yapılmalıdır. SEO konusunda yapılan yanlışlar arasında araştırma eksikliği yer almaktadır. Üstlenilen konu ile ilgili farklı kaynaklara başvurulması son derece önemlidir. Ayrıca yazılarda gerekmeyecek kadar alt başlık kullanılması da sıklıkla yapılan hatalar arasında yer almaktadır.

Comments are closed.