Ücretsiz Bir Blog Açmanın Eksiksiz Kılavuzu ve Blog Yazmaya Başlamanın En İyi Yolu

by:

Wordpress

WordPress’te SEO Dostu Ücretsiz Blog Nasıl Açılır

Blog bir bilgi merkezidir. Web sitenize veya işletmenize gelen trafiği artırmanın harika bir yoludur.

Ne yaptığınızı biliyorsanız, WordPress’te SEO Dostu Ücretsiz Blog başlatmak kolay olabilir. Arama motorlarının nasıl çalıştığını ve web sitelerini nasıl sıraladıklarını anlamak için zaman ayırmanız gerekir.

1) Blogunuz için iyi bir ana bilgisayar bulun – Sınırsız bant genişliği ve depolama alanı sunmalı, ayrıca iyi bir müşteri hizmetine sahip olmalı, iyi çalışma süresine sahip olmalı, arama motoru dostu özelliklere sahip olmalı, ücretsiz alan adı kaydına sahip olmalıdır.

2) Ücretsiz Blog Barındırma WordPress’i Seçin – Piyasada birçok popüler ücretsiz blog platformu var ama WordPress en popüler olanı olarak kabul ediliyor. SEO dostu eklentiler ve daha iyi sıralamalar oluşturmanıza yardımcı olacak temalar dahil olmak üzere bir blog başlatmak için gereken tüm temel özellikleri sunar.

Yeni Başlayanlar için En İyi Ücretsiz Bloglama Platformu Hangisidir?

WordPress, özellikle yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz blog platformlarından biridir. Kendi web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak birçok araç ve seçeneğe sahiptir.

Kullanımı kolaydır ve aradığınız içeriği çok fazla zorlanmadan hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan sezgisel bir arayüze sahiptir.

Dezavantajı, WordPress’in sisteminizde ağır olabilmesidir, bu nedenle daha eski bir dizüstü bilgisayar veya PC kullanıyorsanız en iyi seçenek olmayabilir.

Ücretsiz Blogunuzdan Nasıl Para Kazanılır?

Ücretsiz blogunuzdan para kazanmak için blog gönderilerinden nasıl para kazanacağınızı ve gelir elde edeceğinizi bilmeniz yeterlidir.

Gelir elde etmenin en yaygın yolu reklamlardır. Bir blog gönderisine yerleştirilebilecek iki farklı reklam türü vardır: banner reklamlar ve bağlı kuruluş bağlantıları. Banner reklamlar, ücretsiz bir blog gönderisinin yanında veya üstünde görünecek statik resimlerdir ve bağlı kuruluş bağlantıları, bir blog yazarının reklamı yapılan bir ürüne tıkladığında komisyon kazanmasını sağlar.

Sadece paradan daha fazlasını kazanmak istiyorsanız, sponsorlu gönderilerle para kazanabilir veya hatta kendi ürünlerinizi ücretsiz blogunuzda satabilirsiniz.

Blogunuza Başlamak için En İyi 4 Yer

Blog yazmak sadece bir trend değil. İnsanların duygu ve düşüncelerini dünyayla paylaşmalarının bir yolu. İnsanların çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmeleri için bir şans ve insanların kendi hayatlarında anlam bulmalarının bir yolu.

Bu 4 kolay adımı izleyerek bugün bir blog başlatın:

#1 nişinizi bulun

#2 Blog platformunuzu seçin

#3 İlgi çekici gönderiler yazın

#4 Gönderileri sosyal medya platformlarında paylaşın

Sonuç: Bugün Ücretsiz Bir Blog Başlatmak İçin En İyi 3 Adımınız

1. Bir blog adı seçin

2. Bir blog platformu seçin

3. Blogunuzu Oluşturun

Comments are closed.