Yoga’ya Yeni Başlayanların Yaptığı 3 kritik Hata?

by:

Sağlık

rsiz, tüm rutini tamamlamak için çok fazla disiplin ve kararlılık gerektirdiğinden herkes için değildir.

Vinyasa Yoga, nefesi hareketle senkronize etmeye odaklanan bir yoga şeklidir. Genellikle bir dizi pozda gerçekleştirilen dinamik, akıcı bir yoga tarzıdır.

Vinyasa Yoga’nın birçok faydası vardır: Esnekliği ve gücü artırmaya, kaygı ve depresyonu azaltmaya yardımcı olur ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

Vinyasa Yoga uygulayan bazı kişiler, zihinsel berraklık ve odaklanmanın yanı sıra artan yaratıcılığı deneyimleyebilir.

Yoga, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler egzersiz şeklidir. Bunun pek çok nedeni var ama en önemli nedenlerinden biri, zihinsel ve fiziksel sağlığınızı iyileştirmenin harika bir yolu olmasıdır. Yoga, geliştirilmiş duruş, artan esneklik ve azaltılmış stres seviyeleri dahil olmak üzere bir dizi fayda sağlar.

Yoga herhangi bir yaşta veya fitness seviyesinde yapılabilir. Yogayı uygulamaya başlamak için daha önce yoga deneyimine sahip olmak gerekli değildir. Aslında, bazı insanlar çok erken bekledikleri için yogadan istedikleri kadar zevk almadıklarını fark ederler.

Yoga, iyileştirilmiş duruş, artan esneklik ve azaltılmış stres seviyeleri dahil olmak üzere bir dizi fayda sağlayarak zihinsel ve fiziksel sağlığınızı iyileştirmenin harika bir yoludur. Bazı insanlar yogadan hoşlanmadıklarını görebilirler.

Ashtanga Yoga, 20. yüzyılda K. Pattabhi Jois tarafından geliştirilmiş bir yoga şeklidir. Dünyadaki en popüler yoga stillerinden biridir.

Ashtanga Yoga, derin nefes alma ile birleştirilmiş, asana adı verilen, birbiriyle bağlantılı sekiz duruştan oluşan sistematik ve ilerleyici bir seriye sahiptir. Bu yoga türü, yaş ve deneyim düzeyi ne olursa olsun, denemek isteyen herkes tarafından yapılabilir.

Ashtanga Yoga, yoğun bir odaklanma, disiplin ve konsantrasyon gerektiren pozlar aracılığıyla nefesi hareketle senkronize etmeye ve güç oluşturmaya odaklanır. Amaç, uygulayıcıların bedenleri ve zihinleri üzerinde kontrol kazanmalarına yardımcı olmaktır, böylece bir seferde 5-30 dakika boyunca her bir poz üzerinde meditasyon yaparken bir sakinlik ve netlik durumu yaşayabilirler.

Yoga, bireysel ruhun evrensel ruhla birliğidir. Yoga, bireysel bilincin İlahi bilinçle birleşerek mükemmelliğe nasıl ulaşılacağını gösteren bir bilimdir. Yoga sadece fiziksel egzersiz değildir; kendini gerçekleştirmeye götüren ruhsal bir disiplindir.

Yoga pratiği, kişinin düşüncelerini, konuşmasını ve eylemlerini kontrol etmesine ve böylece kendisiyle ve başkalarıyla uyum içinde yaşamasına yardımcı olur. Yoga, kişiye diyet, uyku, iş ve eğlence dahil her şeyde ılımlı olmayı öğretir.

Giriş: Yoga’ya Yeni Başlayanların Yaptığı 3 Yaygın Hata?

Başlangıç seviyesindeki bir yoga dersi, bu eski uygulamaya doğru yolculuğunuza başlamanın harika bir yoludur. Ancak tüm doğru duruşları ve hareketleri hatırlamak zor olabilir. En yaygın hatalardan bazılarından kaçınmanıza yardımcı olmak için, yogaya yeni başlayanlar tarafından yapılan üç yaygın hatanın bir listesini derledik:

1) Nefes almayı unutmak:

2) Pozları yeterince uzun tutmamak:

3) Dersten önce ve sonra yeterince esnememek:

Yeni Başlayanların Yaptığı 3 Yaygın Hata ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır?

Yogaya yeni başlayanların ortak hataları düzenli olarak yoga yapmamak, doğru nefes alamamak ve sabırlı olmamaktır. Yoga faydalarını görmek için düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Yoga yaparken bilinçli nefes almak hareketlerinize odaklanabilmeniz ve vücudunuza dikkat edebilmeniz için önemlidir. Sabır gereklidir çünkü vücudunuzun uyum sağlaması ve ne yapmaya çalıştığınızı anlaması zaman alır.

Sıcak yogaya yeni başlayanların yaptığı yaygın hatalar çok hızlı gitmek, yeterince su içmemek ve kendilerini çok zorlamak. Size uygun bir tempoda ilerlemek önemlidir, çünkü ısı normalden daha fazla terlemenize neden olur ve bu da uygun şekilde yönetilmezse dehidrasyona neden olabilir. Ayrıca dersten önce ve sonra bol su içmelisiniz çünkü

Yeni Başlayanlar Yogaya Başlamadan Önce Neleri Bilmelidir?

Yoga, formda kalmanın ve vücudunuzu hizaya getirmenin harika bir yoludur. Ayrıca stresi azaltmak ve zihninizi nasıl odaklayacağınızı öğrenmek için harika bir yol olabilir. Yoga, fitness düzeyi, yaşı veya deneyimi ne olursa olsun herkes tarafından yapılabilir.

Yeni başlayanların yogaya başlamadan önce bilmesi gereken bazı ipuçları var:

– Başlangıç sınıfıyla başlayın: Yogada yeniyseniz, başlangıç sınıfıyla başlamak en iyisidir, böylece tüm temel bilgileri öğrenebilir ve kendinizi fazla bunalmadan pozlara alışabilirsiniz. Power Yoga veya Gentle Yoga dersleri gibi yeni başlayanlar için birçok seçenek var.

– Rahat kıyafetler giyin: Kıyafet konusunda size rahat gelen şeyleri giyin. Yoga yaparken kısıtlayıcı veya sıkı bir şey istemezsiniz çünkü bunu yapacaktır.

Comments are closed.